Nasıl Çalışır

Nasıl Çalışır ?

Varmigelen.com’a üye olmak için “.edu” veya “.edu.tr” ile biten e-mail adresi kullanmanız gerekmektedir. İkinci adımda kısa bir form doldurduktan sonra profilinizi oluşturmuş olacaksınız. Kayıt olduktan sonra girmiş olduğunuz e-mail adresinize bir aktivasyon mesajı gönderilecektir. Bu mesajda bulunan linki tıklayarak hesabınızı aktif hale getirmeyi unutmayın. Daha sonra istediğiniz zaman siteye girip, ilanlara bakabilir ya da ilan verebilirsiniz. İlan verirken kalkış ve varış noktanızı, saat detaylarını açıkça belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca ilanınıza kendi telefon numaranızı araç paylaşacağınız kişiden ne kadar ücret talep ettiğiniz gibi detayları ekleyebilirsiniz.

Araç paylaşımı yaptıktan sonra sitemizde kişilerin profillerine girerek kişiler hakkında kullanıcı adınızı gizli tutarak yorum yapabilir, böylece sizden sonra aynı kişiyle araç paylaşmayı düşünen üyelere yardımcı olabilirsiniz.

 

Sık Sorulan Sorular

  • Neden sadece “.edu” veya “.edu.tr” ile biten e-mail adresi ile kayıt olabiliyoruz?

Yanıt: Araç paylaşımı Türkiye’de çok kullanılmayan ve güvenlik endişesi sebebiyle mesafeli yaklaşılan bir uygulamadır. Önyargıları azaltabilmek ve sistemi mümkün      olduğunca güvenli kılmak amacıyla web sayfamıza kayıt olan kişilerin özel bilgilerini (TC kimlik numarası, detaylı kimlik bilgileri, plaka numaraları vs.) almak önümüzde duran ilk seçenek idi. Fakat biz bu hassas bilgileri talep etmemekteyiz.

Bildiğiniz üzere öğrencisi veya çalışanı olduğunuz üniversiteler tüm bu bilgilere ve belki daha fazlasına sahip, güvenilir kurumlardır. Bu kurumlardan almış olduğunuz e-mail adresleri ise parmak izi gibi tek ve eşsizdir. Bir öğrencinin birden fazla üniversiteden veya aynı üniversitede birden fazla e-mail hesabına sahip olması olanaksızdır.

İşte bu nedenledir ki kayıt olurken kullandığınız e-mail hesapları TC kimlik numaranız kadar hassas bir bilgi olmamakla birlikte hukuki süreçler gerektirdiği taktirde rahatlıkla izi sürülebilecek birer künye hükmündedir.

Bu sebeple,  web sayfamıza kayıt olarak ilan paylaşan veya ilan veren kişilerin sahte ve sanal olmadığından, gerçek kişiler olduğundan emin olabilirsiniz.

  • Ben köklü ve kurumsal bir firmada çalışıyorum. Kendi şirket e-mailim ile kayıt olabilirmiyim?

Yanıt: Hayır, şuan için olamazsınız. Projemizin nihayi amacı araç paylaşımı kültürünü tüm Türkiye’de yaygınlaştırmaktır. Fakat, öncelikli hedef kitlemiz üniversite öğrencileri ve personelidir. İlerleyen aşamalarda hizmetimizi, güvenlik önlemlerini terk etmeden, kontrollü bir şekilde herkesle paylaşmayı planlamaktayız.

  • Ben Üniversite öğrencisi veya personeli değilim ama araç paylaşımı yapmak istiyorum. İlanlarımı nerede, nasıl paylaşabilirim?

Yanıt: Şuan için varmigelen.com web sayfasını kullanamıyor olabilirsiniz. Fakat, ilan paylaşımlarınızı facebook sayfamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Lütfen www.facebook.com/varmigelen sayfamızı ziyaret edin.

  • Üniversite öğrencisiyim/personeliyim fakat “.edu” veya “.edu.tr” ile biten e-mail adresimi kullanmıyorum/bilmiyorum. Ne yapabilirim?

Yanıt: Çok basit! Sizin için ayrılan “.edu” veya “.edu.tr” ile biten bir mail adresi muhakkak mevcuttur. Okulunuzun öğrenci işleri, IT bölümü veya ilgili birimlerinden bunu kolaylıkla temin edebilirsiniz.

  • İlanlarımı sosyal medya da arkadaşlarımla paylaşabilirmiyim?

Yanıt: Elbette. Verdiğiniz ilanın sağ alt küşesinde facebook, twitter gibi linkleri kullanarak ilanınızı paylaşabilirsiniz.  

Yeniliklerden haberdar olun

Çalışıyor...
       
İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "trafik sorununa alternatif bir çözüm, araç paylaşımının yaygınlaştırılması" projesi kapsamında hazırlanan bu web sayfasının içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı ve Sabancı Üniversitesinin görüşlerini yansıtmamakta olup, bahsi geçen kurumlar içerik ile ilgili sorumlu tutulamazlar.

 

 


varmigelen.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından varmigelen.com ve projeyi destekleyen kurumlar hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.